Naše vinohrady

Svätý Martin: Suchý vrch

Obrábame vyše 50 hektárov vlastných viníc. Najväčšou je 28 hektárová vinica Suchý vrch. Leží pri obci Svätý Martin a susedí s Martinským lesom, chráneným Naturou 2000. V roku 2000 sme tu vysadili novošľachtence Muškát moravský, Pálavu, Devín, Aurelius a André, ale aj Cabernet Sauvignon a Alibernet. V roku 2006 sme dosadili Rizling rýnsky, Pinot Noir a Pinot Gris. Podložie tvorí hlinito-sprašová pôda.

Alibernet

Modra: Noviny

Vinohradnícky hon Noviny sa nachádza medzi Modrou a Šenkvicami. V našej rodinnej vinici sa tu na hlinitom podloží rozprestiera rodisko Veltlínskeho zeleného. Vinohrad je položený na svahu orientovanom na juhozápad a spoznáte ho podľa čerešne, ktorú posadila ešte prababka Laca Šeba.

Noviny

Modra: Šajby, Kramáre, Kalvária

Na juhovýchodných svahoch Malých Karpát v blízkosti modranskej Kalvárie ležia naše vinice v honoch Šajby, Kramáre a Kalvária. Unikátny terroir slnkom zaliatych viníc ešte umocňuje žulovité podložie. Dokáže akumulovať teplo a napomáha hroznu získavať optimálnu zrelosť. Dozrievajú tu nové vinice vysadené Rizlingom rýnskym. Na jar 2018 sme tu vysadili 8 hektárov s odrodami Rizling rýnsky, Pinot Blanc, Veltlínske zelené, Tramín červený a Frankovka modrá. 

Kalvária

Vištuk: Nad Polankou

Vo Vištuku sa na sprašovom podloží darí odrode Müller Thurgau. Na jar 2017 sme tu vysadili 3 hektáre nových viníc s odrodou Frankovka modrá.


Nezmeškajte to najlepšie z KARPATSKEJ PERLY a prihláste sa na odber noviniek:


Odoberaním newslettru súhlasím so spracúvaním osobných údajov

Karpatska perla

Máte viac ako 18 rokov?

áno  |  nie

Tento web používa súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií