Nové biele vína pre pohodové leto

Osviežte sa počas teplých dní a dlhých letných večerov našimi novými bielymi vínami ročníka 2020. Vychutnajte si šťavnaté Pinot Blanc 2020 z modranskej Kalvárie, vyzrievané na jemných kvasničných kaloch metódou sur lie, vďaka čomu nadobudlo eleganciu a komplexnosť. V modranskej vinici Noviny sa zrodilo krásne plné a korenisté víno Veltlínske zelené 2020. Môžeme u neho očakávať dlhý archivačný potenciál.

Na slnečných terasách modranskej Kalvárie sa mimoriadne darí Rizlingu rýnskemu. Naše mladé vinice vysadené v roku 2013 už začali ponúkať krásne terroirové vína a takým je aj Rizling rýnsky 2020, Kramáre. Na nose zaujme arómou citrusov a na jazyku pevnou minerálnou kyselinou.

Nové vína ročníka 2020

Naša najväčšia vinica Suchý vrch, ktorá je v konverzii na BIO, poskytuje vďaka svojim klimatickým podmienkam vínam harmóniu kyselín a cukrov. Presne tak to je aj s našim Pinot Gris 2020. V jeho vôni dominujú tóny maslovej hrušky a tropického ovocia a chuť je ovocná a svieža. Zo Suchého vrchu pochádza aj osviežujúci Sauvignon Blanc 2020. Omámi vás svojou výraznou ovocno-herbálnou vôňou, v ktorej ucítite tóny egrešov i žihľavy. Je to víno na leto ako stvorené: so sviežou kyselinkou a neodolateľne šťavnatou chuťou.

A ešte 1 čerešnička na záver: V spolupráci s Ing. Tiborom Rumanom vám prinášame originálne cuvée Svetové Noviny, ktoré vyjadruje vďaku za prácu niekoľkých generácií slovenských šľachtiteľov. Hrozno bolo dopestované ekologickým spôsobom v hone Noviny v Modre, kde sa nachádza repozitórium viniča so súborom 800 odrôd na ploche troch hektárov. Jeho cieľom je cieľom zachovať genetické zdroje pre ďalšie generácie. Víno zaujme arómou tropického ovocia a príjemnou ovocnou chuťou.

Svetové Noviny


Karpatská perla
 

Nezmeškajte to najlepšie z KARPATSKEJ PERLY a prihláste sa na odber noviniek:


Odoberaním newslettru súhlasím so spracúvaním osobných údajov

Karpatska perla

Máte viac ako 18 rokov?

áno  |  nie

Tento web používa súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií