Ste na stránke: Karpatská perla > Firma > Aktuality > Pekné víno s rozhľadom 2010 a beh na rozhľadňu
Pekné víno s rozhľadom 2010 a beh na rozhľadňu
Deň pred prvým jarným dňom sa v sobotu, 20.3.2010 vo firme konal druhý ročník akcie „Pekné víno s rozhľadom“. Návštevníci mali možnosť degustovať vína KARPATSKEJ PERLY na ochutnávke v pivnici, či skúsiť šťastie a svoje sily v súťaži v behu na rozhľadňu. Počas ochutnávky u Vás najväčší úspech zožali vína: biele cuvée 4 živly ročník 2008, Sauvignon 2009, Cabernet Sauvignon rosé 2009 a červené cuvée 4 Živly 2007.
Počas akcie sme sa mohli prvýkrát vo firme KARPATSKÁ PERLA stretnúť so súťažou v behu na rozhľadňu. Počas troch hodín sa niekoľkí z Vás odvážili pokoriť 99 schodov našej vyhliadkovej veže, ktorá v ten deň nielen že ponúkla majestátny výhľad na okolie Malých Karpát, ale stala sa aj dejiskom napínavej súťaže o najlepší čas v behu na jej vrchol. Ženy aj muži v dvoch kategóriách súťažili o najlepší čas motivovaní hlavnou výhrou: nákupom vína vo výške 70 EUR a korkovým vencom.
Už po dvoch pokusoch sa do vedenia dostal víťaz mužskej kategórie Tomáš Matejkovič, ktorý nakoniec pokoril všetkých svojich súperov s výborným časom 14,91 sekúnd. Na druhé miesto sa prebojoval Roman Čermák, s časom 16,19 sekúnd a tretie miesto obsadil Rastislav Čupka s časom 17,62 sekúnd. V ženskej kategórii sa na prvom mieste umiestnila pani Zora Podhorská s časom 20,91 sekúnd. Druhé miesto patrí Martine Blinkovej s časom 22,37 sekúnd. Tretie miesto sa podarilo získať pani Hubovej s časom 23,38 sekúnd.
Ďakujeme Vám za účasť v súťaži a na akcii „Pekné víno s rozhľadom 2010“ a tešíme sa na Vás opäť o rok.
Karpatská perla III.
V útrobách lastúry pod hladinou
kam ľudské oko nevidí
krása sa zrodila pre človeka
pôvabná v tvare a tak prostá
je deva žiarivá
že prostejším sa nezdá nič
a oči lesklé zo zamatu jej každá závidí
Jej ľudskou túžbou
tvoriť krásu a zásluhou
je iným krásu dať
a s dušou citlivou a s láskou
stvoriť víno
čo krásu iných pokorí.
tak voňavé a telo hebké
zo zamatu a oči
perly bez morí.
Jediné zrnko piesku
v hlbinách mora
zázrak stvorí.
Chystajte náruče
a ústa privyknuté k bozkom.
na Suchom vrchu slnko roztúžené
tisícim zrnkám
zeme dvorí.
S pozdravom Stano Šubík, Bratislava
Pozrite si niekoľko fotografií z tejto akcie. Ako dekoráciu sme použili aj odrezky viniča z odrôd vysadených v našich vinohradoch, pri ktorých sme sledovali poškodenie tuhými zimnými mrazmi. Ako ste mali možnosť vidieť, naše vinohrady nepomrzli.









« Späť