Prague Regional Champion a 2 zlaté medaily z Prague Wine Trophy

V druhom kole medzinárodnej súťaže Prague Wine Trophy súťažili vína do 45 g/l zvyškového cukru v kategóriách Pinot Gris, Tramín, Pinot Noir, Svätovavrinecké, rosé, Chateauneuf-du Pape a biele odrodové vína z iných odrôd ako sú nominované v súťaži. Bolo možné teda prihlásiť rôzne novošľachtence, či odrody ako Silvánske zelené, Irsai Oliver, Furmint, či Lipovina.

Veľmi nás teší, že zabodovali všetky tri vína, ktoré sme posielali do súťaže a získali pre nás významné ocenenia. V rámci kategórie Pinot Gris zažiarilo naše víno VARIETO Pinot Gris 2013 a vybojovalo titul Prague Regional Champion. Zlatou medailou boli ocenené vína JAGNET Muškát moravský 2014 a Pinot Noir 2012.

Prague Wine Trophy organizuje časopis Víno Revue. Súťažné vína sú hodnotené porovnávacou metódou, pri ktorej hodnotitelia môžu v rámci jedného flightu ohodnotiť naraz okolo 20 vzoriek vín, majú možnosť vína porovnať a po čase sa k nim vrátiť. Táto metóda sa stáva čoraz obľúbenejšou medzi degustátormi, pretože na vína majú oveľa viac času a zároveň sa vína po čase otvoria a ukážu svoju pravú tvár. Na súťaži si zatiaľ naše vína počínali veľmi dobre, po druhom kole máme už tretieho regionálneho šampióna. S počtom piatich ocenených vín sa v priebežnom poradí držíme na prvom mieste medzi zahraničnými vinárstvami.

Pani Šárka Dušková, organizátorka Prague Wine Trophy

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET