Prague Regional Champion

V 4. kole medzinárodnej súťaže Prague Wine Trophy sa nám opäť zadarilo. V kategórii jednoodrodových červených vín sme zabodovali s vínom VARIETO Alibernet 2011 a získali ocenenie Prague Regional Champion. Je to krásny úspech za najvyššie hodnotené víno tejto kategórie zo Slovenska. Náš Alibernet vybojoval s 89 bodmi zároveň zlatú medailu. Titul Prague Regional Champion sa udeľuje najúspešnejšiemu vínu danej kategórie, ak je v kategórii najmenej 6 vín z danej krajiny.

V kategórii červených jednoodrodových vín súťažili všetky odrody, ktoré do posledného kola súťaže nemali samostatnú kategóriu. Zo Slovenska boli zastúpené odrody Dunaj, Neronet, Alibernet, Podrý Portugal a Dornfelder, ale boli tu vína z celého sveta a odrody ako Cabernet Franc, Carmenere, či Pinotage. V rámci kategórie Veltlínske zelené bolo zo Slovenska iba 5 veltlínov, čiže aj keď sme tu mali tiež najvyššie hodnotené víno zo Slovenska, tento titul sme nezískali. Naše víno VARIETO Veltlínske zelené 2013 bolo ohodnotené 87 bodmi a získalo striebornú medailu.

Súťaž Prague Wine Trophy má zaujímavý systém hodnotenia. Vína sú hodnotené v kategóriách podľa odrôd a na hodnotenie majú hodnotitelia oproti iným súťažiam oveľa viac času. Najprv si ich prejdú sami a potom sa o vínam porozprávajú s ostatnými členmi komisie. Môžu o víne povedať svoj názor a následne sa porovnajú bodové hodnotenia. Súťaž organizuje časopis Víno Revue a počtom prihlásených vzoriek je to najväčšia súťaž vín v Českej republike. Ocenené vína bude možné ochutnať na galadegustácii v januári 2015.

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET