Otvorenie Národného salónu vín 2014/2015

9. ročník Národného salónu vín pre ročník 2014/2015 bol slávnostne otvorený 2. septembra v Appoyniho paláci v Bratislave. Tu, v Múzeu vinohradníctva bola presne pred rokom otvorená nová pobočka Národného salónu vín a tak je dnes možné ochutnať stovku najlepších vín Slovenska nielen v Pezinku, ale aj v srdci Starého mesta.

Veľmi nás teší, že tento rok máme v salóne zaradených 8 vín, čím patríme medzi 2 najúspešnejšie vinárstva. Naše polodsladké rosé VARIETO Cabernet Sauvignon 2013 sa stalo šampiónom v kategórii polosuchých a polosladkých ružových vín. Okrem neho tu máme zaradené vína VARIETO Frankovka modrá rosé 2013, JAGNET Müller-Thurgau 2013, JAGNET Muškát moravský 2013, JAGNET Rizling vlašský 2013, VARIETO Sauvignon 2013, VARIETO Frankovka modrá 2012 a DÍLEMÚRE Aurelius 2013.

Náš Sauvignon sa dostal do rozstrelu o šampióna bielych suchých vín, teda bol medzi päťkou horúcich kandidátov. Počas slávnostného otvorenia boli odovzdané diplomy všetkým vinárom, ktorých vína sa prebojovali do Národného salónu. Potom nasledovala degustácia stovky najlepších vín, ktorá sa tento rok konala priamo v Appoyniho paláci, v priestoroch Národného salónu vín.

Zaujímavosťou je, že bolo do súťaže prihlásených najvyšší počet ružových vín v celej histórii súťaže, až 40 vzoriek vína, z ktorých sa do Národného salónu nakoniec dostalo 11. Bielych vín je zastúpených 54 a červených 30. Z odrôd je najvic zastúpený Cabernet Sauvignon. Z tejto na Slovensko nie príliš typickej odrody bolo vyrobených až 16 vín.

Na fotografii Ladislav Šebo, majiteľ vinárstva pri preberaní ocenení. © photo Vladimír Čuvala

 

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET