Naše vína na Hanshin Wine Fair

Majiteľ firmy Ladislav Šebo sa v novembri zúčastnil japonského veľtrhu s vínom v obchodnom dome Hanshin v Osake. Ide o prestížny obchodný dom, ktorý má sieť vinoték po celom Japonsku. Každý rok organizuje jarnú a jesennú prezentáciu vín „Hanshin Autumn Wine Fair“ s vínami z celého sveta. Vďaka pozvaniu našich importérov mohol pán Šebo predstaviť japonským milovníkom vína vína KARPATSKEJ PERLY aj osobne.

Hanshin Wine Fair patrí medzi veľtrhy s najdlhšou tradíciou v Japonsku a túto jeseň sa konal od 5. do 11. novembra už po 37. krát. Celková návštevnosť veľtrhu bola okolo 40 000 ľudí. Vína tu vystavovalo 52 importérov a predajcov, pričom bolo možné ochutnať až 750 vín. Počas veľtrhu sa konali prezentácie vinárov, ktorí sa zúčastnili veľtrhu, takže sme mohli odprezentovať naše vinárstvo aj na pódiu.

V Japonsku síce podobne ako v iných ázijských krajinách preferujú radšej červené víno, uvedomujú si však, že ich kuchyňa je vhodnejšia v kombinácii s bielymi suchými vínami. Z našich vín mali mali medzi návštevníkmi najväčší úspech JAGNET Muškát moravský 2012, VARIETO Veltlínske zelené 2012 a VARIETO Frankovka modrá 2011.

Veľtrhu predchádzala degustácia vín s názvom Winemaker´s dinner, ktora sa uskutočnila 6. novembra v hoteli Hilton v Osake. Zúčastnilo sa jej približne 22 vinárov a 300 hostí, z radov milovníkov vina, ale aj verných zákazníkov obchodného domu Hanshin. Okrem toho sme mali možnosť prezentovať vína aj na Veľvyslanectve SR v Tokiu. Sme radi, že sme mohli predstaviť milovníkom vína v krajine vychádzajúceho slnka krásu slovenských vín a veríme, že sa tu naše vína budú tešiť stále väčšej obľube.

Ladislav Šebo s našimi obchodnými partnermi. Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii.

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET