Druhé najúspešnejšie zahraničné vinárstvo na Prague Wine Trophy

V štvrtom kole medzinárodnej súťaže Prague Wine Trophy získalo naše ľadové víno Veltlínske zelené 2011 neuveriteľných 93 bodov. Ako najvyššie hodnotené víno celej kategórie prírodne sladkých vín bolo ocenené titulom Prague Wine Champion. Zlaté medaily nám priniesli v kategórii Veltlínske zelené oba ročníky 2013 a 2014 – VARIETO Veltlínske zelené 2013 a VARIETO Veltlínske zelené 2014.

Medzi slovenskými vlašákmi vybojoval zlato Rizling vlašský 2014 z novej kolekcie vín KARPATSKÁ PERLA. Striebornou medailou bolo v kategórii červených jednoodrodových vín ocenené VARIETO Alibernet 2011. KARPATSKÁ PERLA sa po všetkých štyroch kolách deviateho ročníka súťaže stala druhým najúspešnejším zahraničným vinárstvom. Na prvom mieste sa umiestnilo vinárstvo z Californie, Francis Ford Coppola Winery. Tretie miesto obsadilo Vina Errazuriz z Chile. 

Keďže sme mali v roku 2015 priemer troch najlepších vín až 90,67 boda, dostali sme sa medzi najlepšie päťhviezdičkové vinárstva. Tento rok sa nám tu podarilo mať dokopy štyroch šampiónov, z toho trikrát ocenenie Prague Regional Champion, ktoré sa udeľuje najvyššie hodnotenému vínu z danej krajiny.

V poslednom kole súťažili vína v kategóriách Sauvignon, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Merlot, Sangiovese, prírodne sladké vína, červené jednoodrodové vína iných odrôd ako v doterajších kategóriách a Champagne. Prague Wine Trophy organizuje časopis Víno Revue. Pozostáva zo štyroch kôl, ktoré sú rozdelené do kategórii podľa odrôd.

Vína sú v súťaži hodnotené porovnávacou metódou. Hodnotitelia majú pri nej nielen viac času na porovnávanie vzoriek, ale môžu sa k vínam aj opakovane vrátiť, nemusia vsádzať pri hodnotení iba na prvý dojem. Okrem toho si členovia komisie majú možnosť porovnať svoje výsledky a povedať si svoj názor na hodnotené vína. Ocenené vína bude možné ochutnať na Galadegustácii medailových vín Prague Wine Trophy 22. januára 2016 v Jalta Boutique hoteli v Prahe.

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET