Dobyli sme Ameriku

Tento rok sa nám podarilo vyviezť prvýkrát naše vína do Ameriky. Záujem o ne prejavili distribútori z Napa Valley v Californii. Tí nás osobne navštívili a pre svoju firmu Robert Arnold Selections vybrali vína JAGNET Müller Thurgau 2013, VARIETO Veltlínske zelené 2013, VARIETO Pinot Gris 2013 a VARIETO Rizling rýnsky 2013.

Tešíme sa z tohto úspechu o to viac, že hneď po prvej prezentácii v Calistoge sa naše vína stretli s veľkým ohlasom. Dostali sa na vínnu kartu do jednej z najlepších reštaurácií v californskom meste Calistoga. Distribútorská spoločnosť Robert Arnold Selections patrí bývalému vinárovi z Napa Valley, Robertovi Pecotovi. Kvôli svojim východoeurópskym koreňom má v záujme Robert Pecota presadiť v Californii vína z východnej Európy. Slovenské vína sú v Californii zatiaľ veľkou neznámou, tak ako samotné Slovensko.

Vo vinárskej oblasti ako je Napa Valley budú naše vína vystavené veľkej konkurencii vín nielen z Californie, aj z celého sveta. Ale vďaka vysokej úrovni gastronómie môžu hlavne naše biele vína preraziť v top reštauráciách. Dúfame, že sa budú naše vína za veľkou mlákou páčiť a budú šíriť dobré meno slovenských vín.

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET