5 vín v Národnom salóne

Do 10. ročníka Národného salónu vín 2015/2016 sa dostala pätica vín z KARPATSKEJ PERLY. Štyri z nich spája ich rodisko, ktorým je naša najväčšia vinica Suchý vrch. Tu, uprostred prírody Martinského lesa sa darí novošľachtencom, ale aj klasickým odrodám ako je kráľ vín Rizling rýnsky.

Tento rok sa rizlingom z KARPATSKEJ PERLY v salóne mimoriadne zadarilo a prebojovali sa sem dve krásne vína VARIETO Rizling rýnsky 2014, neskorý zber a VARIETO Rizling rýnsky 2013, výber z hrozna. Z novošľachtencov zo Suchého vrchu sa dostali do salónu vína JAGNET Muškát moravský 2014 a VARIETO Alibernet 2011, výber z hrozna. Posledným vínom z našej salónovej pätice je ľadové víno Zweigeltrebe 2012.

Do najlepšej stovky vín Národného salónu sa dostali vína z 337 prihlásených vzoriek vín zo 45 vinárstiev. Vína boli hodnotené 23. júna 2015 v deviatich kategóriách. Oproti minulému roku, kedy sa hodnotilo dva dni a tie isté vína hodnotili dve komisie, vína tentokrát ohodnotila vždy len jedna komisia počas jedného dňa. Verejnosť bude môcť vybranú stovku vín ochutnať od začiatku septembra v Múzeu vinohradníctva a vinárstva v Bratislave.

 

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET