2 x Prague Regional Champion

V 1. kole súťaže Prague Wine Trophy sa nám podarilo získať dvakrát titul Prague Regional Champion. V kategórii Frankovka modrá bola najlepšie hodnotenou slovenskou Frankovkou VARIETO Frankovka modrá 2012, ktorá okrem ocenenia Prague Regional Champion získala aj zlatú medailu. Medzi zahraničnými bielymi cuvée zvíťazili naše 4 ŽIVLY 2013, ktoré tiež získali zlatú medailu a titul Prague Regional Champion.

Je to pre nás obrovský úspech, pretože naše vinárstvo prihlasovalo do súťaže iba tieto dve vína. Tešíme sa aj z úspechu Cuvée Devín, vyrobeného v spolupráci Editou Ďurčovou, ktoré bolo ocenené zlatou medailou. V 1. kole súťaže boli hodnotené vína v ôsmych kategóriách: Chardonnay, Pinot Blanc, Malbec, Tempranillo, Frankovka modrá, Barbera, šumivé vína a biele cuvée. Počtom prihlásených vín je Prague Wine Trophy najväčšou medzinárodnou súťažou vín v Českej republike. Organizuje ju časopis Víno Revue.

Hodnotitelia si pochvaľujú systém hodnotenia, pretože oproti iným súťažiam majú na vína viac času a môžu sa spätne vrátiť k súťažným vzorkám. Hodnotenie prebieha klasicky v komisiách s tým rozdielom, že si najprv môžu vína ohodnotiť sami a neskôr si svoje výsledky prediskutujú s ostatnými členmi komisie.

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET