2 veľké zlaté medaily a 1 zlatá medaila z Japonska

Tento rok sme začali súťaže vín s obrovským úspechom na medzinárodnej súťaži Sakura Award v Japonsku. V krajine vychádzajúceho slnka zabodovali hneď tri naše vína. Získali sme tu 2 veľké zlaté medaily za vína VARIETO Frankovka modrá 2012 a JAGNET Muškát moravský 2013. Zlatú medailu nám priniesol JAGNET Müller-Thurgau 2013. Zo slovenských vinárstiev, ktoré sa zúčastnili súťaže, bola KARPATSKÁ PERLA najúspešnejšia.

Súťaž je zaujímavá aj tým, že tu vína hodnotili výhradne japonské degustátorky. Bolo medzi nimi až 340 expertiek na víno, ktoré tvorili someliérky, obchodníčky s vínom, či novinárky píšuce o víne. Súťaž viedla pani Yumi Tanabe, známa someliérka, ktorá ma vlastnú vinársku školu v Tokiu s 21 ročnou tradíciou. Zároveň je prezidentkou organizácie Wine & Spirits Culture Association.

2. ročník Sakura Award sa konal 1. až 4. februára v Tokiu. Súťaže sa zúčastnilo 2904 vín z celého sveta. Bolo tu udelených 165 veľkých zlatých, 577 zlatých a 481 strieborných medailí. Oficiálne výsledky súťaže nájdete na stránke Sakura Award.

Pani Yumi Tanabe (vľavo) počas tohtoročnej súťaže

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET