Za vínom do Šenkvíc

Ďakujeme všetkým milovníkom pekného vína, ktorí k nám zavítali 6. júna počas podujatia Za vínom do Šenkvíc. Návštevníci u nás mohli ochutnať vína na dvoch stanoviskách, okrem barikovej pivnice aj v Tančiarni, nových degustačných priestoroch KARPATSKEJ PERLY. Keďže našou nosnou odrodou je Veltlínske zelené, pripravili sme si aj vertikálnu degustáciu, na ktorej ste mohli ochutnať ročníky 2014, 2013, 2012 a 2011, pochádzajúce z vinice Noviny v Modre. Obrovský potenciál veltlínov sme vám ukázali v rámci prehliadky v spodnej pivnici.

Lahodnú kávu a kulinárske špeciality ste si mohli vychutnať na letnej terase, ale aj v Tančiarni. Naše pozvanie prijal aj automobilový pretekár Maťo Homola, ktorý pre svojich fanúšikov pripravil nové plagáty a kartičky na autogramiádu. Prišiel k nám aj so svojim pretekárskym autom. Toto podujatie ponúklo ojedinelú možnosť ochutnať vína od 34 vinárov na dvadsiatich stanoviskách v rámci Šenkvíc a to aj v pivniciach, ktoré nie sú bežne otvorené pre verejnosť.

Špeciálnym bodom programu bolo otvorenie náučného vinohradníckeho chodníka s tridsiatimi odrodami viniča a rôznymi sponmi. Na námestí G. Kolinoviča sa konala súťaž vo varení guláša Ockov kotlík, súťaže vo válaní sudov, ťahaní heverom, lukostreľba, koncert skupiny Šenkvická muzika, country skupiny Samorast a pečenie býka. Teda naozaj bohatý a pestrý program. Stihnúť sa toho dalo mnoho aj vďaka zabezpečeniu kyvadlovej dopravy medzi vinárstvami. Ešte raz ďakujeme za návštevu, radi vás uvidíme hocikedy počas roka. Skvelú atmosféru podujatia v KARPATSKEJ PERLE zachytávajú aj tieto fotky.

Degustácia bielych vín prebiehala v Tančiarni, v nových degustačných priestoroch.

 

 

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET