Report z Chutí Malých Karpát

11. november sa niesol v znamení Chutí Malých Karpát, malokarpatských vín, umenia a lokálnej gastronómie. Radi by sme sa poďakovali všetkým návštevníkom, ktorí zavítali do KARPATSKEJ PERLY a prispeli k skvelej priateľskej atmosfére plnej rozhovorov o víne.

Ochutnať ste mohli spolu až 18 vín a mušt Bobulo. Od mladých iskrivých vín ročníka 2017 ste mohli prejsť k bielym vínam ročníkov 2015 a 2016 a zakončiť to degustáciou červených vín v barikovej pivnici. Niekoľko štastlivcov sa dostalo aj do nášho archívu, kde ste mohli objaviť vyzreté chute raritných archívnych vín.

Naše pivnice sa zmenili na umeleckú galériu vďaka zaujímavým dielam akademického maliara Stana Černého a umocňovali tak zážitok z umenia vo víne. V priestoroch Tančiarne ste si mohli pochutiť na gastronomických špecialitách, ochutnať vinársku kapustnicu so sušenými dubákmi, posúchy alebo husaciu pečeň s cibuľovou marmeládou.

U nás ste mohli pocítiť, že víno je súčasťou lokálnej gastronómie, ale aj výsledkom tvrdej práce v spojení s jedinečnosťou malokarpatského terroir. Tu sa víno rodí, produkuje, degustuje, ale aj snúbi s výbornou gastronómiou. Dúfame, že ste si to užili naplno a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tejto vydarenej akcie. Atmosféru podujatia nasajete aj prostredníctvom fotografií od fotografky Valentíny Nídelovej z GrusGrus.

Degustácia

Pivnica

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET