Pekné víno s rozhľadom 2018 - report

Prvá jarná sobota patrila v KARPATSKEJ PERLE jubilejnému 10. ročníku akcie Pekné víno s rozhľadom. Radi by sme poďakovali všetkým návštevníkom, ktorí k nám prišli osláviť príchod jari a prispeli k skvelej atmosfére. Vo fľašovni ste mohli ochutnať mladé vína výborného ročníka 2017 a v pivniciach vyzretejšie vína. V rámci prehliadok archívu si niekoľko šťastlivcov mohlo prechutnať aj raritné archívne vína ako Aurelius 2005, suchý, Aurelius 2003 polosladký či Alibernet 2004. Veľkú pivnicu skrášlili diela výtvarníka Jána Vajsábela.

V barikovej pivnici ste sa mohli pri červených vínach pokochať našou už stálou „expozíciou“ akademického maliara Stana Černého. Pre všetkých gurmánov sme mali pripravené gastrnomické špeciality, ktoré sa podávali v Tančiarni. Pochutiť ste si mohli napríklad na mrkvovo-zázvorovej polievke, Roastbeefe s omáčkou Ravigotte, husacej pečeni s cibuľovou marmeládou, kuracích rezančekoch so salsou a červenou fazuľou, tempehu, divinom guláši alebo syroch Hiadlovský. Pre milovníkov sladkého boli k dispozícii vynikajúce koláčiky a makarónky od Marlotky.

O zábavu sa vo fľašovni postarala banksobystrická kapela The Doors Revival, ktorá zahrala najväčšie hity od The Doors ako „Riders on the Storm“, „Light my fire“ „L.A.Woman“ atď... Aj tentokrát si všetci bežci mohli zmerať svoje sily v behu po 99 schodoch na rozhľadňu. Súťažilo sa v detskej, ženskej a mužskej kategórii. Detskí návštevníci sa mohli kreatívne vyžiť s eko plastelínou vyrobenou z vínneho kameňa. Sme radi, že podujatie dopadlo opäť nad očakávania a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

Pozrite si fotoreport z 10. ročníka Pekného vína s rozhľadom.

Archív

Budova firmy

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET