Pekné víno s rozhľadom 2015

Ďakujeme všetkým za účasť na podujatí Pekné víno s rozhľadom. 7. ročník podujatia bol zaujímavý aj tým, že sme prvýkrát sprístupnili priestory novej degustačnej miestnosti s názvom Tančiareň. Tu ste si mohli vychutnať okrem našich vín aj špeciality Laciho Hornáčka. Svoje chute ste si mohli osladiť výbornými makarónkami a zákuskami Marlotka, alebo belgickými pralinkami ILLUI. Veľmi si vážime, že naše pozvanie prijal pán prof. Ivan Kraus, ktorý si pre hostí pripravil zaujímavú prednášku o slovenskom vinohradníctve a terroir.

V pivniciach ste mohli ochutnať výber našich vín, medzi ktorými najviac zarezonovali ľadové víno Veltlínske zelené 2011 so zlatou medailou z Paríža a VARIETO Frankovka modrá 2012 ocenená Diamantovou trofejou z Japonska. Z mladých vín zaujali JAGNET Rizling vlašský 2014, či VARIETO Sauvignon 2014. Ponúkli sme Vám aj zopár archívnych vín. Najlepšie ohlasy mali biele cuvée 4 ZIVLY 2008 a krásne vyzreté víno VARIETO Svätovavrinecké 2004.

Pivnice skrášlili zaujímavé diela z plste od výtvarníčky Silvii Stránskej zo Šenkvíc. Aj tento rok ste si mohli zmerať sily v behu na rozhľadňu, v ženskej, mužskej a detskej kategórii. Do tanca Vám zahrala folklórna skupina Šenkvicka muzika za sprievodu tanečného súboru Mladosť. Aj vďaka Vám sa niesol tento deň v dobrej nálade a výnimočnej atmosfére až do večerných hodín.

Fotografie z podujatia si môžete pozrieť v nasledovnej galérii.

Späť


© 2011 - 2018 KARPATSKÁ PERLA. All rights reserved. |  Spracované v redakčnom systéme SwiftSite spoločnosti ELET